UA
  UA
  EN
  ШКОЛА - ДЖЕРЕЛО ТАЛАНТІВ

  ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнський конкурс-рейтинг закладів загальної середньої освіти по роботі з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів»

  Завантажити положення про конкурс

  1. Загальні положення

  1.1. Дане положення про Всеукраїнський конкурс-рейтинг закладів загальної середньої освіти по роботі з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів» (далі Конкурс) визначає мету, завдання, порядок організації та проведення Конкурсу, умови участі, процедуру визначення переможців і призерів, отримання сертифікатів.

  1.2. Засновником Конкурсу є Інститут обдарованої дитини Національної Академії Педагогічних наук України. 

  Організаторами конкурсу є Інститут обдарованої дитини НАПН України та Національний центр «Мала академія наук України». 

  1.3. У Конкурсі можуть брати участь заклади загальної середньої та позашкільної освіти усіх типів і форм власності. 

  1.4. Участь у Конкурсі безкоштовна.

  2. Мета та завдання Конкурсу

  Конкурс закладів освіти організовано для вивчення стану роботи з обдарованими і талановитими дітьми та молоддю України, поширення інноваційних освітніх практик з розвитку інтелектуального та творчого потенціалу учнівської молоді, впровадження результатів наукових досліджень Інституту обдарованої дитини Національної Академії Педагогічних наук України. 

  2.1. Метою Конкурсу є створення всеукраїнської мережі закладів освіти по роботі з обдарованими дітьми та молоддю, підвищення ролі та статусу творчих педагогічних колективів та закладів освіти в суспільстві. 

  2.2. Завдання Конкурсу: 

  • виявлення закладів освіти в яких проводиться активна, систематична робота з обдарованими дітьми та молоддю;
  • аналіз стану роботи з обдарованими дітьми та молоддю в закладах освіти України;
  • створення всеукраїнського реєстру освітніх закладів по роботі з обдарованими дітьми та молоддю;
  • створення відкритого інноваційного освітнього простору по роботі з обдарованими дітьми та молоддю;
  • моніторинг програмно-методичного забезпечення навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми та молоддю;
  • сприяння розповсюдженню програмно-методичного забезпечення по роботі з обдарованими дітьми та молоддю, з метою впровадження в практичну діяльність інноваційних форм, методів та засобів роботи з обдарованими, які забезпечують їх інтелектуальний, творчий, особистісний розвиток;
  • забезпечення мотивації для підвищення фахової майстерності освітніх працівників в роботі з обдарованими дітьми та молоддю;
  • підвищення престижу закладів освіти, мотивації до використання інноваційний практик в роботі з обдарованими дітьми та молоддю.

  3. Порядок і умови проведення Конкурсу

  До участі у Конкурсі запрошуються педагогічні колективи шкіл, ліцеїв, гімназій, позашкільних та інших закладів освіти, в яких проводиться систематична робота з обдарованими дітьми та молоддю. Участь у Конкурсі здійснюється з ініціативи навчального закладу, підтвердженням чого є заповнена згідно вимог конкурсу та надіслана на адресу Оргкомітету заявка-анкета. 

  Для участі у Конкурсі необхідно надіслати електронну чи паперову заявку-анкету на участь у Всеукраїнському конкурсі-рейтингу, відповідні додатки: план роботи закладу освіти або його окремі складові, де відображено роботу щодо виявлення і розвитку інтелектуального й творчого потенціалу обдарованих учнів (інтегровані навчальні авторські програми спецкурсів, факультативів, гуртків та інше); рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання предметів в період воєнного стану (дистанційне навчання). Особлива увага приділятиметься актуальному STEM/STEAM напрямку, спрямованому на розвиток наукових, природничих, математичних, конструкторських, винахідницьких, інженерних компетентностей, а також заповнені форми вивчення стану діяльності навчального закладу, щодо підтримки обдарованості (в електронному або паперовому вигляді).

  Матеріали повинні бути оформлені згідно умов даного положення з додатками та відповідати його вимогам.

  Запропоновані на конкурс матеріали повинні відображати реальний стан роботи навчального закладу з обдарованими й талановитими дітьми та молоддю.

  Оргкомітет залишає за собою право відхилити заявку учасника, якщо вона не відповідає основним вимогам цього Положення.

  Члени Оргкомітету та експертна комісія Конкурсу мають право у будь-який термін впродовж конкурсу ознайомитися з реальним станом роботи навчального закладу на відповідність даним заявки. 

  3.1. Основні етапи та номінації Конкурсу:

  • І етап – інформаційне забезпечення Всеукраїнського конкурсу-рейтингу «Школа – джерело талантів».
  • ІІ етап – реєстрація учасників Конкурсу – заповнення електронної чи паперової заявки-анкети.
  • ІІІ етап – робота експертної комісії, визначення переможців.
  • Нагородження переможців до 30 червня поточного року.

  3.2. Рівень сертифікації переможців на основі висновків експертної комісії:

  • Сертифікат І категорії. 
  • Сертифікат ІІ категорії.
  • Сертифікат ІІІ категорії.
  • Сертифікат лауреата конкурсу. 

  3.3. Номінації 

  • Загальна середня освіта.
  • Позашкільна освіта.

  4. Умови участі у Конкурсі

  4.1. Порядок реєстрації учасників:

  • Електронною поштою. Заповнену електронну заявку-анкету, інші додатки, плани робот навчального закладу, розробки уроків, розробки виховних заходів надіслати електронною поштою на адресу: konkursiod@gmail.com.
  • Поштовим відправленням. Заповнену паперову заявку-анкету, інші додатки, план роботи навчального закладу, розробки уроків, виховних заходів надіслати на адресу Інституту обдарованої дитини НАПН України: вул. Січових Стрільців, 52-Д, м. Київ, 04053, Інститут обдарованої дитини НАПН України, з поміткою «Конкурс – Школа».

  Заявки, що не відповідають вимогам Конкурсу не розглядаються!

  Підготовлені документи надсилаються до Оргкомітету не пізніше 22 травня 2023 року.

  Заявки надані після вказаного терміну не приймаються і не розглядаються.

  4.2. Реєстрація учасників Конкурсу проводиться безкоштовно.

  Учасники Конкурсу, які бажають отримати електронний Сертифікат лауреата конкурсу «Школа – джерело талантів», відшкодовують вартість друку сертифікату в розмірі 100 грн. на розрахунковий рахунок Інституту обдарованої дитини НАПН України:

  р/р UA398201720313221001201015556, у банку Держказначейська служба України, м. Київ, ЄДРПОУ 35392834

  Копію квитанції про сплату відправляти електронною поштою (konkursiod@gmail.com) або «УкрПоштою» (вул. Січових Стрільців, 52-Д, м. Київ, 04053, Інститут обдарованої дитини НАПН України, з поміткою «Конкурс – Школа»).

  УВАГА! Переможці та лауреати конкурсу отримають тільки електронний сертифікат. Електронний сертифікат надсилається електронною поштою на адресу вказану в заявці-анкеті.

  5. Критерії оцінювання

  5.1. Заповнена відповідно до вимог заявка-анкета, наявність додаткової інформації, яка відображає роботу закладу з обдарованими дітьми та молоддю. 

  5.2. Відповідність наданої інформації щодо відображення дійсного стану роботи навчального закладу з обдарованими та талановитими дітьми за критеріями:

  • наявність програмно-методичної бази навчального закладу, щодо роботи з обдарованими дітьми та молоддю;
  • використання інноваційних засобів, форм та методів навчання в практиці роботи з обдарованими дітьми та молоддю;
  • наявність системи відбору, супроводу, підтримки та використання індивідуальних програм по роботі з обдарованими.

  6. Порядок вибору переможців та нагородження

  6.1. Переможці у номінаціях (1-3 місця) визначаються експертною комісією у складі провідних фахівців Національної академії педагогічних наук України, керівництва та наукових співробітників Інституту обдарованої дитини НАПН України, Національного центру «Мала академія наук України».

  6.2. Переможці визначаються в результаті колегіального аналізу наданих матеріалів.

  7. Інформаційне забезпечення Конкурсу.

  7.1. Організатори проводять активну роботу із залучення спонсорської підтримки Конкурсу.

  7.2. Беручи участь у Конкурсі, учасники надають Оргкомітету персональні дані, які відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» використовуються Оргкомітетом. Про ознайомлення та погодження з умовами збору персональних даних учасника проставлена відмітка в окремому пункті заявки-анкети.

  7.3. Інформація про конкурс та його результати розміщуються на офіційному сайті Інституту обдарованої дитини НАПН України (http://www.iod.gov.ua) та на офіційній сторінці Facebook Інституту обдарованої дитини НАПН України (https://www.facebook.com/Конкурси-ІОД-480345369164091).

  8. Контактна інформація Оргкомітету Конкурсу 

  вул. Січових Стрільців, 52-Д, м. Київ, 04053

  + 38 (067)-444-39-52 

  e-mail: konkursiod@gmail.com