Інститут обдарованої дитини НАПН України
Відвідувачам
Вченим
    наукова тематика
    заходи та семінари
    виконані програми
    результати впровадження
    анонси та новини
    аpхів новин
    електрона бібліотека
    видання
    семінари та тренінги
    методичне забезпечення

АСПІРАНТУРА
    про аспірантуру
    вступ до аспірантури
    нормативні документи
    освітній процес

Педагогам та психологам
    консалтинговий центр
    перелік базових шкіл
    регіональна система
    МАН

 Документи ІОД
 наукова тематика
 Методичне забезпечення
Навігація
Вченим
наукова тематика
заходи та семінари
виконані програми
результати впровадження
анонси та новини
аpхів новин
електрона бібліотека
видання
семінари та тренінги
методичне забезпечення
АСПІРАНТУРА
про аспірантуру
вступ до аспірантури
нормативні документи
освітній процес
Педагогам та психологам
консалтинговий центр
перелік базових шкіл
регіональна система
МАН

Документи ІОД
наукова тематика
Методичне забезпечення
Опитування
На ваш погляд обдарованість дитини - це вроджена характеристика чи набута?

вроджена (генетично закладена)
більше вроджена, ніж набута
однаково
більш набута ніж вроджена
набута (розвинулась в процесі життя)
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Нові документи
Положення про проведе...
Положення про VІ Всеук...
ICYS_Info2018...
Положення про V Всеукр...
Положення про Всеукра...
ЗАЯВА РАДИ ALLEA ПРО ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ РОСІЙСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК БІЛОРУСІ 21.03.2022  Друк

4 БЕРЕЗНЯ 2022 року

У світлі  безпрецедентного неспровокованого вторгнення в Україну, ініційованого урядом Росії та підтримуваного білоруським урядом, ALLEA, Європейська федерація академій природничих та гуманітарних наук, вирішила призупинити членство Російської академії наук і Національної академії наук Білорусі.

ALLEA підтверджує відданість Європейських академій академічній свободі та правам людини та сподівається, що зусилля із захисту демократії та верховенства права зрештою переможуть. Усвідомлюючи свій обов’язок підтримувати ці фундаментальні цінності та практично висловлюючи моральне обурення академічної спільноти, Рада ALLEA вирішила ввести цей надзвичайний захід відповідно до міжнародних санкцій проти установ у двох державах.

Рада усвідомлює, що цей крок може мати ненавмисний вплив на окремих вчених та міжнародне наукове співробітництво, але вона доходить висновку, що здатність цих академій діяти автономно та незалежно від своїх урядів відтепер є сумнівною, і тому виправдовує це рішення, спрямоване лише на інституційний рівень. Це призупинення буде повторно розглянуто академіями-членами ALLEA на їхній Генеральній асамблеї 11 травня 2022 року.

ALLEA вкотре рішуче засуджує насильницькі напади російського уряду на суверенну державу та виражає свою повну солідарність з українськими вченими, як це викладено в Заяві президії ALLEA щодо підтримки України, її громадян та академічних закладів від 25 лютого 2022 року. Водночас ALLEA також із захопленням визнає та підтримує мужність російських та білоруських вчених, у тому числі співробітників призупинених академій, які виступили проти злочинних дій своїх урядів, що загрожує їхній фізичній та професійній безпеці.

ALLEA заохочує мобілізацію світової та європейської наукової спільноти на підтримку українських дослідників та студентів, а також ініціатив, спрямованих на збереження міжнародних наукових зв’язків із постраждалими від війни. Варто відзначити рух #ScienceForUkraine , започаткований як засіб централізації міжнародної підтримки українських дослідників та студентів.

Численні академії-члени ALLEA вжили подібних заходів для надання підтримки, включаючи фінансування та розміщення інструментів для вчених з України, які знаходяться в групі ризику. Це яскравий прояв відданості академій розвитку наукової співпраці за межами кордонів.

Про ALLEA

ALLEA – це Європейська федерація академій природничих та гуманітарних наук, яка представляє понад 50 академій з більш ніж 40 країн Європи. З моменту свого заснування в 1994 році ALLEA виступає від імені своїх членів на європейській та міжнародній арені, пропагує науку як глобальне суспільне благо та сприяє науковому співробітництву через кордони та різні дисципліни. Спільно зі своїми академіями-членами ALLEA працює над покращенням умов для досліджень, наданням найкращих незалежних та міждисциплінарних наукових консультацій та посиленням ролі науки в суспільстві. При цьому ALLEA передає інтелектуальні здобутки і досвід європейських академій на користь дослідницької спільноти, осіб, які приймають рішення, і громадськості.

Переглядів 192 · Друк