Інститут обдарованої дитини НАПН України
Відвідувачам
Вченим
    наукова тематика
    заходи та семінари
    виконані програми
    результати впровадження
    анонси та новини
    аpхів новин
    електрона бібліотека
    видання
    семінари та тренінги
    методичне забезпечення

АСПІРАНТУРА
    про аспірантуру
    вступ до аспірантури
    нормативні документи
    освітній процес

Педагогам та психологам
    консалтинговий центр
    перелік базових шкіл
    регіональна система
    МАН

 Документи ІОД
 наукова тематика
 Методичне забезпечення
Навігація
Вченим
наукова тематика
заходи та семінари
виконані програми
результати впровадження
анонси та новини
аpхів новин
електрона бібліотека
видання
семінари та тренінги
методичне забезпечення
АСПІРАНТУРА
про аспірантуру
вступ до аспірантури
нормативні документи
освітній процес
Педагогам та психологам
консалтинговий центр
перелік базових шкіл
регіональна система
МАН

Документи ІОД
наукова тематика
Методичне забезпечення
Опитування
На ваш погляд обдарованість дитини - це вроджена характеристика чи набута?

вроджена (генетично закладена)
більше вроджена, ніж набута
однаково
більш набута ніж вроджена
набута (розвинулась в процесі життя)
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Нові документи
Положення про проведе...
Положення про VІ Всеук...
ICYS_Info2018...
Положення про V Всеукр...
Положення про Всеукра...
Події
Юні дослідники презентували свої винаходи підприємцям
26 листопада 2013 року в рамках круглого столу «Від теорії до практики: бізнес, наука, освіта» відбулася перша зустріч юних дослідників підприємців та науковців. Цей захід організовано Українським союзом промисловців та підприємців, Національним центром «Мала Академія наук України» та Інститутом обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.
26.11.2013 Кількість фото: 12
Під час круглого столу випускниками і членами МАН України були представлені наступні розробки та винаходи:
Гліб Веліховський, студент КНУ ім.Т.Г.Шевченка, член Асоціації випускників МАН України. Винахід - проект транспортної індустрії нового покоління. Розробка вирішує кілька питань – економії ресурсів, заощадження палива і екології.
Руслан Данильчук, студент НТУУ «КПІ», випускник МАН України. Винахід - автоматизована система управління теплицями. Усі важливі показники у теплицях – температура, вологість, освітлення та інше – будуть підпорядковані одній програмі, яка їх контролюватиме і регулюватиме.
Таміла Краштан, учениця МАН України. Розробка - новий метод підвищення ефективності роботи сонячних панелей. Це проект з галузі альтернативної енергетики. Після його впровадження можна досягти зниження ціни на дорогі фотоелементи та збільшити кількість виробленої енергії.
Іван Селезньов, студент НТУУ «КПІ», випускник МАН України. Винахід - ультразвукова рукавичка, яка допоможе людям з вадами зору орієнтуватися у просторі. Проект уже завоював міжнародну славу, потрапивши влітку цього року у трійку кращих винаходів світу. Автор розробив діючу модель і випробував її. Івану Селезньову вже запропонували співпрацю американці, але молодий винахідник прагне, аби його розробка спершу запрацювала в Україні.

У рамках круглого столу «Від теорії до практики: бізнес, наука, освіта» німецький центр «Теопракс» презентував європейську модель реалізації винаходів, завдяки якій уже впроваджено 850 проектів молоді у промислове виробництво. Приміром, один з проектів, а саме нову систему функціонування ліфта, розробили три восьмикласниці з Німеччини. У 2011 році винахід взяла у реалізацію провідна компанія. Також впроваджено у життя машину для сортування насіння – винахід школярів міста Карлсруе. А учні міста Адельсхайм на замовлення виробників харчової галузі розробили новий смак напою.

В рамках круглого столу «Від теорії до практики: бізнес, наука, освіта» йшлося про необхідність розробки моделі співпраці між молодими винахідниками та підприємцями. За словами президента УСПП Анатолія Кінаха, необхідно створити такий механізм ефективної співпраці між наукою та бізнесом, що позитивно вплине на економіку держави. «Проекти, які розробляють молоді науковці, мають бути затребувані. Тим паче, що вони відповідають потребам часу і суспільства. Співпраця з представниками бізнесу допоможе вивести ці розробки на новий, серйозний рівень, і вони працюватимуть на користь держави», - зазначив А.Кінах. Поставлена задача є не простою, оскільки в Україні подібна практика не підтримана законодавчо і поки що мало хто з підприємців розуміє, що ця, цілком добровільна справа вигідна, перед усім, їм самім. Тому серед пропозицій, висловлених учасниками круглого столу були: виступити із законодавчою ініціативою та внести конкретні пропозиції до уряду з приводу підтримки бізнесом дитячої науково-технічної творчості; розробити державну стратегію і модель співпраці бізнесу науки і освіти, спираючись на досвід радянських часів; запропонувати механізми можливого впливу потреб промисловості на освітню політику в державі щодо наближення освіти до практики; вивчати міжнародний досвід співпраці бізнесу і освіти; розглянути можливості адресної допомоги щодо матеріального забезпечення технічної творчості обдарованої молоді Українським союзом промисловців і підприємців; сформувати базу науково-методичного інструментарію підтримки науково-технічної творчості та проектного менеджменту школярів; здійснювати інформаційний супровід практичної реалізації даної ініціативи, популяризувати її результати.

Під час круглого столу з’явились перші паростки співпраці, підприємців зацікавили винаходи учнів-членів Малої академії наук, які були презентовані учасникам круглого столу.