Інститут обдарованої дитини НАПН України
Відвідувачам
Вченим
    наукова тематика
    заходи та семінари
    результати
    виконані програми
    анонси та новини
    аpхів новин
    електрона бібліотека
    видання
    семінари та тренінги
    методичне забезпечення

АСПІРАНТУРА
    про аспірантуру
    вступ до аспірантури
    нормативні документи
    освітній процес
    Акредитація ОНП 011

Педагогам та психологам
    консалтинговий центр
    перелік базових шкіл
    регіональна система
    МАН

 Документи ІОД
 наукова тематика
 Методичне забезпечення
Навігація
Вченим
наукова тематика
заходи та семінари
результати
виконані програми
анонси та новини
аpхів новин
електрона бібліотека
видання
семінари та тренінги
методичне забезпечення
АСПІРАНТУРА
про аспірантуру
вступ до аспірантури
нормативні документи
освітній процес
Акредитація ОНП 011
Педагогам та психологам
консалтинговий центр
перелік базових шкіл
регіональна система
МАН

Документи ІОД
наукова тематика
Методичне забезпечення
Опитування
На ваш погляд обдарованість дитини - це вроджена характеристика чи набута?

вроджена (генетично закладена)
більше вроджена, ніж набута
однаково
більш набута ніж вроджена
набута (розвинулась в процесі життя)
Для участі в опитуваннях Ви повинні увійти або зареєструватися
Нові документи
Положення про проведе...
Положення про VІ Всеук...
ICYS_Info2018...
Положення про V Всеукр...
Положення про Всеукра...
Кабінет психолого-педагогічного консультування

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Повідомляємо, що при Інституті обдарованої дитини НАПН України створений Кабінет психолого-педагогічного консультування. Центр створений як структурний підрозділ Інституту та об‘єднує психологів-професіоналів з метою надання користувачам різнопланових психологічних послуг.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДТРИМКА ТА РОЗВИТОК ОБДАРОВАНОСТІ
Моніторинг. Діагностика. Консультування. Підтримка. Корекція та розвиток

Психологічна діагностика – це особлива система спілкування з психологом, за результатами якої людина отримує відомості про структуру своєї особистості й можливість найкращим чином використати свої ресурси.
Психологічна діагностика обдарованості – це дослідження особистості за допомогою стандартизованих тестів та проективних методик. Батьки й педагоги отримують інформацію про особливості й можливості своєї дитини, про те, що їй дано від народження й над чим потрібно буде серйозно попрацювати. В цьому й полягає неоціненна допомога психолога батькам, дітям й учителям, але при цьому важливо, щоб психологічна діагностика здійснювалася кваліфікованим спеціалістом.

Хто знає, скільки Ейнштейнів втратив світ через те, що батьки примушували дітей витрачати час на гру на фортепіано замість того, щоб дозволити їм вирішувати математичні задачі? Психологічна діагностика допоможе Вам вчасно виявити геніальні задатки Вашої дитини, а самій дитині – виробити об‘єктивні критерії власної успішності й неуспішності, сформувати у неї прагнення перевіряти свої можливості й знаходити (за допомогою дорослих) шляхи їх удосконалення. Якщо для дорослої людини психологічна підтримка бажана, то для дитини вона вкрай необхідна.
Спілкування маленької людини з психологом дозволить Вам:
 
- Зрозуміти краще свою дитину;
- Виявити вроджені якості і задатки;
- Визначити потенціальні можливості особистості та її обмеження;
- Виявити переваги дитини в різних видах діяльності;
- Як результат, у подальшому допоможе обрати професію та реалізувати природні здібності.

МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ НАШОГО КАБІНЕТУ

Консультативно-діагностичний кабінет обдарованості створений як структурний підрозділ Інституту обдарованої дитини НАПН України. Центр об‘єднав психологів-професіоналів з метою надання користувачам психологічних послуг можливості:
  • Виявлення та вивчення передумов розвитку інтелектуальних здібностей у дітей дошкільного віку;
  • Виявлення та розвиток академічних здібностей у дітей початкової школи;
  • Проведення діагностики різних видів обдарованості школярів;
  • Проведення психодіагностичних методів і методик для дітей підліткового й старшого шкільного віку, що дозволяє виявити:
- структуру інтересів та нахилів,
- структуру особистості та психотип,
- рівень розвитку та структуру інтелекту,
- рівень творчого потенціалу (креативності),
- вид потенційної обдарованості;
  • Надання консультативної допомоги педагогам, психологам, дітям і батькам щодо виявлення, вивчення, підтримки та супроводу обдарованості;
  • Здійснення загальної та індивідуальної підтримки учнів відповідно до їх здібностей на основі інноваційних технологій розвитку обдарованих дітей;
  • Надання кваліфікованих консультацій спеціалістами у сфері творчого, інтелектуального, технічного розвитку дітей.
Команда спеціалістів – психологів і педагогів кабінету – це професіонали, що мають багаторічний науковий та практичний досвід роботи в різних напрямах.

Система психологічного діагностування передбачає діагностику різних видів обдарованості дітей: інтелектуальної, творчої, академічної, лідерської, соціальної, технічної, художньої, музичної та ін. В залежності від мети діагностики можливе як індивідуальне, так і групове тестування. Психологічна діагностика із застосуванням комп‘ютерних технологій дозволяє значно скоротити час тестування та отримати більш об‘єктивну інформацію.

Тестування проводиться упродовж 3-4 годин з перервами на відпочинок. Під час комп‘ютерної діагностики пред‘явлення тестів, підрахунків результатів і їх виведення на екран комп‘ютера для запису у карту тестування відбувається автоматично. Після проходження діагностики спеціалістами формується розгорнутий звіт і надаються практичні рекомендації.

Методичний арсенал складається з апробованих вітчизняних розробок, а також психодіагностичних методик, які широко застосовуються у світовій психологічній практиці (16-факторний опитувальник Кеттелла, тест структури інтелекту Р. Амтхауера, особистісний опитувальник С.Е. Айзенка, матриці Равена, модифіковані версії тесту Дж. Холланда, методики креативності Вільямса і Торренса, опитувальник інтересів ОДАНІ та тестова таблиця Є.О. Клімова (профіль інтересів до учбових дисциплін і видів професійної діяльності), тест А. Є. Лічко у модифікації С. І. Подмазіна (типи акцентуацій), об‘єктивна методика Б.Й.Цуканова (тип темпераменту) та ін. Всі тести адаптовані до культурно-національного середовища нашої держави, характеризуються високою надійністю та валідністю. Обробка, співставлення та інтерпретація результатів здійснюється за допомогою стандартизованих шкал з урахуванням вікової диференціації, а також гендерного підходу.

Ми працюємо за попереднім записом та пропонуємо найзручніший час для візитів за адресою: 04050 м. Київ, вул. Артема, 52-Д, кім. 106 Запис здійснюється за телефоном: (044) 422-55-22.

У робочий час Ви також маєте можливість отримати інформацію від нашого адміністратора за електронною адресою: kabinet@iod.gov.ua  

Пропонуємо компетентну діагностику, кваліфіковану консультацію та вчасну допомогу. Тільки у нас Ви отримаєте необхідну інформацію, яка змінить Ваш погляд на Вашу дитину!

Заванатжити графік роботи кабінету.